Premii de peste 100.000 lei pentru olimpicii sectorului 2

oct. 13th, 2012 | By | Category: Eveniment

Marile campioane ale României, Andreea Răducan şi Camelia Potec, actorul George Mihăiţă, scriitorii Dan Mircea Cipariu şi Horia Gârbea, s-au alăturat primarului Neculai Onţanu la cea de-a VII-a ediţie a evenimentului „Gala Olimpicilor-Oscar pentru inteligenţă” – sâmbătă, 13 octombrie 2012, la Colegiul Naţional “Mihai Viteazul” din Bucureşti. Într-o atmosferă festivă, menită să sublinieze aprecierile deosebite acordate olimpicilor din sectorul 2, au fost premiaţi aproximativ 200 de elevi câştigători ai locurilor I, II, III şi menţiuni la olimpiadele şcolare, faza naţională şi internaţională, precum şi cadrele didactice îndrumătoare ale acestora. Prezent în mijlocul sărbătoriţilor, edilul sectorului 2, Neculai Onţanu, a înmânat premiile substanţiale a căror valoare se ridică la suma de 100.000 lei din sponsorizări elevilor care au obţinut rezultate foarte bune la învăţătură şi dascălilor lor. Scriitorul Dan Mircea Cipariu a dăruit olimpicilor la limba şi literatura română şi profesorilor acestora cea mai recentă cartea a sa, „singurătatea vine pe facebook”, Editura Tracus Arte, recent nominalizată la concursul „Cele mai frumoase cărţi din România”.

Este cel de-al VII-lea an consecutiv în care edilul sectorului 2 este singurul reprezentant al autorităţilor care continuă să susţină învăţământul românesc de performanţă şi premiază elitele care duc faima României dincolo de hotarele ţării, încurajând tânăra generaţie să obţină în continuare rezultatele excepţionale la olimpiadele naţionale şi internaţionale.

AgenţiadeCarte.ro vă prezintă palamaresul oficial al evenimentului „Gala Olimpicilor:-Oscar pentru inteligenţă”:

PREMII FAZA NAŢIONALĂ

MENŢIUNI (30)

1. OPREA ANA, limba română, Şcoala Gimnazială nr. 49

2. STOICESCU MILENA, limba română, Şcoala Gimnazială nr. 56

3. MINCU ANA MARIA, limba română, Şcoala Gimnazială nr. 77

4. BONCU MACRINA, limba română, Liceul Tehnologic Special „Regina

Elisabeta”

5. PĂIŞ TUDOR ANTON, limba spaniolă, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

6. VLĂŞCEANU MĂDĂLINA, limba spaniolă, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

7. NEGUŢ SABINA ALEXANDRA, limba spaniolă, Colegiul Naţional “Iulia Haşdeu”

8. SANDU ANTONIA LAURA, limba engleză, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

9. CHAPELAN KIRI ALIENOR, limba franceză, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

10. GHEORGHIU DIANA MARIA, limba germană, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

11. IONESCU VLAD, limba germană, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

12. DORAN IOANA, chimie, Şcoala Gimnazială nr. 49

13. DUŢU TEODOR ŞTEFAN, chimie, Şcoala Gimnazială nr. 56

14. CORBU MARIA CRISTINA, chimie, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

15. MATEI DRAGOŞ, chimie, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

16. MURGOCI ADRIAN, chimie, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

17.BERNEA LAVINIA MARIA, biologie, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

18. COSTACHE SIMONA, biologie, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

19.DOBRESCU VALENTINA, geografie, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

20. COBZARU RALUCA IOANA, matematică, Şcoala Gimnazială nr. 56

21. ION FILIP, matematică, Şcoala Gimnazială nr. 56

22. FRIPTU ŞTEFAN, informatică. Şcoala Gimnazială nr. 56

23. RĂDULEA SERGIU, informatică aplicată, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

24. DUMITRU VLAD ANDREI, Informatică –soft utilitar, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

25. MUNTEANU ANCA,tehnologia informaţiilor computerizate, Liceul Tehnologic Special „Regina Elisabeta”

26. ENE ILIESCU ARIADNA, logică, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

27. STOICA LIANA ANNEMONA, istorie, Colegiul Naţional Bilingv “George

Coşbuc”

28. MAXIM ANDREI, educaţie tehnologică Şcoala Gimnazială nr. 49

29. ROŞIANU RAMONA, educaţie plastic, Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi

de Vedere

30. ONOIU IOANA, pregătire sportivă teoretică, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

PREMII FAZA NAŢIONALĂ

PREMIUL III (17)

1. COVRIG ALEXANDRA, limba română, Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi de Vedere

2. OPREA MĂDĂLINA, citire rapidă Braille, Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi de Vedere

3. MIHAI CRISTINA ANDREEA, limba germană, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

4. ILIESCU DAN ANDREI, limba franceză, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

5. ALEXANDRU ROXANA IRINA, limba franceză, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

6. STANCIU FLAVIA, limba latină, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

7. NEAGU DANIEL FLORIN, matematică, Liceul Tehnologic Special „Regina

Elisabeta”

8. VASILIU MIHAI ALEXANDRU, informatică, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

9. IONAŞCU ANDREI, informatică, Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi de

Vedere

10. CHIRIŢĂ CONSTANTIN AURELIAN, tehnologia informaţiilor computerizate, Liceul Tehnologic Special „Regina Elisabeta”

11. BRÎNCUŞ ANDREI VALENTIN, fizică, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

12. MÂNZU LIVIA, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

13.BOBRIC CEZAR a obţinut două locuri III la faza naţională, la această disciplină, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

14. GHIŢĂ BOGDAN a obţinut două locuri III la faza naţională, la această disciplină, nataţie (sărituri în apă), Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

15 NEACŞU LAURA, gimnastică, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2, artistică – sărituri

16. SOTIR ANCA a mai obţinut locul III şi la sol, faza naţională, gimnastică artistică – sărituri, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

17. BREAHNĂ ROBERT CRISTIAN,atletism –200m garduri, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

PREMII FAZA NAŢIONALĂ

PREMIUL II (20)

1. CÂRNECIU MIHAI, limba română, Colegiul Naţional Bilingv “George

Coşbuc”

2. CANTEA SAMUEL, limba şi literatura română, Liceul Tehnologic Special „Regina Elisabeta”

3.SBURLEA TÂRNOVEANU IULIA MARIA,limba spaniolă, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

4. DASCĂLU ALEXANDRA, limba spaniolă, Colegiul Naţional “Iulia Haşdeu”

5. ANGHEL IULIA, limba franceză, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

6. PEŢU GEORGIANA a mai obţinut şi premiul III la această disciplină, la faza Naţională, limba germană, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

7. STAN OLGUŢA, limba engleză, Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi de Vedere

8. MARIN DAMARIS, matematică, Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi

de Vedere

9. PETRESCU VLAD, informatică, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

10. ILIESCU ANDREI a mai obţinut şi o menţiune la ştiinţe, faza natională, chimie, Şcoala Gimnazială nr. 49

11. COPĂCENARU OLIMPIA, geografie, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

12. CRISTIAN VLAD, religie ortodoxă, Colegiul Naţional Bilingv “George

Coşbuc”

13. DINCĂ ANDREEAS a obţinut trei locuri II la faza naţională, nataţie. Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

14. BĂLĂNESCU ANDREEA a mai obţinut şi locul III la nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

15. IORGA ALEXANDRU CONSTANTIN a obţinut trei locuri II, la faza

Naţională, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

16. BASARABIE MIHAI a obţinut trei locuri II şi trei locuri III, la faza naţională, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

17. VLĂDUŢU GEORGIANA a mai obţinut şi două locuri III, la faza naţională, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

18. MITCOV ANA TEODORA,atletism –prăjină, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

19. PETRESCU ŞTEFAN la această disciplină a obţinutdouă locuri II, la faza naţională, atletism –prăjină, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

20. SÂSÂIAC FLORIAN, gimnastică artistică- sol, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

PREMII FAZA NAŢIONALĂ

PREMIUL I (34)

1. BĂCANU MONICA, limba spaniolă, Colegiul Naţional „Iulia Haşdeu”

2. PINTILEI IULIANA PETRA, limba spaniolă, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

3. PÎRLEA BOGDAN ANDREI, limba engleză, Liceul Tehnologic Special „Regina Elisabeta”

4. TĂNASE ALEXANDRU, limba engleză. Liceul Tehnologic Special „Regina

Elisabeta”

5.BOGHIU MARIA a mai obţinut premiul I şi la religie, faza naţională, limba latină Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

6. STANCIU MIRELA EMANUELA, matematică, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

7. AIFTODOAIE CORNELIA, matematică, Liceul Tehnologic Special „Regina

Elisabeta”

8. DINU SMARANDA, informatică, Şcoala Gimnazială nr. 56

9. MODAN MARIA, logică, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

10. RĂILEANU MIHAELA logică Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

11.VLĂSCEANU ANDREI RADU, logică, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

12. PISICĂ ALINA ALEXANDRA, istorie, Colegiul Naţional Bilingv “George

Coşbuc”

13. BOBOC SILVIA GABRIELA, pregătire sportivă teoretică, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

14. MARINESCU MONICA a obţinut la această disciplină: două locuri I, două locuri II şi

cinci locuri III, la faza national, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

15. RUSEN ANDREI a obţinut : şapte locuri I, şapte locuri II şi trei locuri III, la faza

National, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

16. CONSTANTIN MIRCEA a obţinut la această disciplină: două locuri I şi trei locuri III, la faza national, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

17. CRISTEA HORIA a obţinut la această disciplină: trei locuri I, trei locuri II şi patru

locuri III, la faza national, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

18. VRABIE ALEXANDRA a mai obţinut şi două locuri II, la faza national, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

19. ALEXANDRESCU MARCO a obţinut la această disciplină: două locuri I, un loc II şi trei locuri III, la faza natională, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

20. ŞERBAN MIRCEA a obţinut la această disciplină: cinci locuri I, trei locuri II şi patru

locuri III, la faza natională, nataţie, Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

21. MACOVEICIUC ANDRA MIHAELA, nataţie. Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

22. CÎRJAN IOANA a obţinut la această disciplină: nouă locuri I şi un loc II, la faza

National, nataţie (sărituri în apă) Colegiul Naţional “Emil Racoviţă”

23. DUMITRU CRISTIAN LUIS RICHARDO a obţinut 3 locuri I şi două locuri

II, kaiac canoe, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

24. BUTUC ANDA a mai obţinut şi locul II la paralele, la faza naţională,gimnastică

artistică-bârnă, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

25. MIHAI ALEXANDRA a mai obţinut locul I şi la sărituri şi bârnă, locul II la paralele şi

locul III la sol, la faza naţională, gimnasticăartistică, individual compus, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

26. GRUIA MARIA,gimnastică artistic,bârnă, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

27. OPRESCU ANDREEA a mai obţinut locul I şi la paralele şi bârnă şi locul II la sol şi sărituri, faza naţională, gimnastică artistică– individual compus, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

28. STOICA ANDRA a mai obţinut şi locul II la sărituri şi sol şi locul III la paralele, faza

Naţională, gimnastică artistică – individual compus, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

29. MOROIANU LUCA, gimnastică artistică – cal cu mânere, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

30. DUMITRU ANDREEA ELENA, atletism – 200m garduri, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

31. BUCURESCU RALUCA a mai obţinut locul I şi la triatlon, faza naţională, atletism –

Biathlon, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

32. MIHALACHE MARIA a mai obţinut locul I şi la 40 şi 200m, atletism –300m, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

33. IRIMIA ANTONIA a mai obţinut la aceeaşi disciplină, încă un loc întâi şi un loc III, atletism –prăjină, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

34. DELIU ANDREI RĂZVAN, atletism – prăjină, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

PREMII FAZA INTERNAŢIONALĂ

MENŢIUNE (1)

1.PĂTRĂŞCANU CASIAN a mai obţinut menţiune la aceeaşi disciplină şi la faza

Naţională,informatică, Şcoala Gimnazială nr. 56

PREMII FAZA INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL III (2)

1. DĂEANU PHILIP, matematică, Şcoala Gimnazială nr. 56

2. DOBRE BOGDAN PETRE a mai obţinut şi locul II, la faza naţională, la aceeaşi

Disciplină,atletism – prăjină, Clubul Sportiv Şcolar „Dinamo”

PREMII FAZA INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL II (1)

1. DIMA ARMAND MIRCEA, matematică, Şcoala Gimnazială nr. 56

PREMII FAZA INTERNAŢIONALĂ

PREMIUL I (4)

1. TEODORESCU ROBERT, matematică, Şcoala Gimnazială nr. 56

2.SOARE CRISTIAN VALERIU a mai obţinut la aceeaşi disciplină şi premiul II la faza naţională, informatică, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

3. BÎRSAN ALEJANDRO judo Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

4. SIMION GEORGETA OANA la faza internaţională a mai obţinut şi două locuri II şi un loc III, iar la faza natională, a mai obţinut un loc II şi două locuri III, tenis de

Camp, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

PREMII PENTRU PROFESORI (75)

1. MINCU ELISABETA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

2. BUCUR CASANDRA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

3. SĂCUIU SILVIU, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

4. MINCIU DAN, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

5. MANOILĂ DOMNICA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

6. NEGUŢ CLAUDIA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

7. GAVRILESCU CARMEN, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

8. SEPCIU VICTORIA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

9. TUDOR DANIELA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

10. TEODORESCU GABRIEL, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

11. SAVU ION, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

12. FOJICĂ ELEONORA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

13. GEBĂILĂ GILDA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

14. LUKACS ALINA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

15. BLENDIA CARMEN, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

16. ZASCHIEVICI LILIANA, Colegiul Naţional “Mihai Viteazul”

17. ROŞCA TEODORA ALINA, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

18. MARIN ROXANA, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

19. PREDEŢEANU ANA, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

20. MIHAI NICOLETA, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

21. BĂLAŞA PAULA, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

22. MUNTEANU CRISTINA, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

23. CÎRLAN ANEMARIA, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

24. ALEXA CRISTIAN, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

25. OLAH MAGDALENA, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

26. MANEA FLORICA, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

27. MOLDOVAN ILEANA CARMEN, Colegiul Naţional Bilingv “George Coşbuc”

28. ARSENE GABRIELA, Colegiul Naţional “Iulia Haşdeu”

29. LEAL ISABEL, Colegiul Naţional “Iulia Haşdeu”

30. TOMA RODICA, Colegiul Naţional “Iulia Haşdeu”

31. GIURCĂNEANU MATEI,  Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

32. GĂINĂ MIHAI, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

33. CERBEANU GEORGETA,  Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

34. SANDU MIHAI, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

35. ONOIU LUMINIŢA CARMEN, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

36. PĂJEREANU LUMINIŢA, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

37. POP MARIANA, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

38. ŞTEFĂNOIU VICTORIŢA, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

39. COZEA DANIELA, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

40. PLEŞCA LAURENŢIU, Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

41. PRUNEŞ MIRA, Şcoala Gimnazială nr. 49

42. BERBEC RUSU SIMONA, Şcoala Gimnazială nr. 49

43. DOBRE CRISTINA, Şcoala Gimnazială nr. 49

44. RADU DANA, Şcoala Gimnazială nr. 56

45. BĂBUŞ CARMEN, Şcoala Gimnazială nr. 56

46. PANAIT CONSTANŢA, Şcoala Gimnazială nr. 56

47. IACOBESCU VASILICA, Şcoala Gimnazială nr. 56

48. VULPE ALINA, Şcoala Gimnazială nr. 56

49. CUTUREANU MARIA,  Şcoala Gimnazială nr. 77

50. JERESCU CARMEN, Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi de

Vedere

51. BULIGA MIHAELA, Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi de

Vedere

52. POPA ION, Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi de

Vedere

53. NEGREANU NORA,  Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi de

Vedere

54. PREDESCU CARMEN,  Şcoala Gimnazială pentru Deficienţi de

Vedere

55. VIŞAN DRAGOŞI, Liceul Tehnologic Special „Regina Elisabeta”

56. DAVID ANA,  Liceul Tehnologic Special „Regina Elisabeta”

57.

TUDORICĂ ANA 2 Liceul Tehnologic Special „Regina Elisabeta”

58. IONIŢĂ VASILE,  Liceul Tehnologic Special „Regina Elisabeta”

59. COJOCARU OVIDIU,  Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

60. PLISCA LILIANA,  Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

61. ABRUDEAN BIANCA,  Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

62. GHEORGHE DAN ANCUŢA,  Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

63. ROTARU GHIORGHI, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

64. ANDRIEŞI LAURENŢIU RĂZVAN, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

65. MOHĂNESCU ROXANA MARIA,  Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

66. FRAŢILĂ ALINA MARILENA, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

67. CORDOŞ DORINA, Clubul Sportiv Şcolar nr. 2

68. BĂLOI MIHĂIŢĂ – MARCEL, Clubul Sportiv Şcolar nr. „Dinamo”

69. MACOVEI CONSTANTIN,  Clubul Sportiv Şcolar nr. „Dinamo”

70. STĂNESCU RĂZVAN DAN,  Clubul Sportiv Şcolar nr. „Dinamo”

71. CRIŞAN ANCA, Clubul Sportiv Şcolar nr. „Dinamo”

72. CIUBOTARIU IONELA, Clubul Sportiv Şcolar nr. „Dinamo”

73. CÎMPEANU MARIANA, Clubul Sportiv Şcolar nr. „Dinamo”

74. MARTON MONIKA,  Clubul Sportiv Şcolar nr. „Dinamo”

75. CRISTEA VALENTINA MIHAELA,  Clubul Sportiv Şcolar nr. „Dinamo”

TROFEE PENTRU UNITĂŢILE DE ÎNVĂŢĂMÂNT CARE AU ELEVI

OLIMPICI (11)

1. COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI VITEAZUL”, POPA SEVER

2. COLEGIUL NAŢIONAL „IULIA HAŞDEU”, ALMĂŞAN CARMEN ELENA

3. COLEGIUL NAŢIONAL BILINGV „GEORGE COŞBUC”, COŢOVANU ELENA VASILICA SORINA

4. COLEGIUL NAŢIONAL „EMIL RACOVIŢĂ”, MOTEA LINĂ

5. ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 49, BAIBARAC VIORICA

6. ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 56, ŞTEFAN ROZICA

7. ŞCOALA GIMNAZIALĂ NR. 77, LASCU GIGLIOLA NICANDRA

8. ŞCOALA GIMNAZIALĂ PENTRU DEFICIENŢI DE VEDERE, CHILIMENT VALERICA

9. LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL “REGINA ELISABETA”, TRIFAN EUGEN

10. CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR NR. 2 MARINESCU,  TRAIAN

ALEXANDRU

11. CLUBUL SPORTIV ŞCOLAR „DINAMO”, MACOVEI CONSTANTIN

Număr de vizualizări :4594


Comenteaza

Sunt permise comentariile oricărei persoane, fără discriminări pe criterii de rasă, sex, etnie, opţiune şi apartenenţă politică sau religioasă. Limbajul vulgar şi trivial în subsolul textelor nu este permis. Nu sunt permise opiniile calomnioase rasiste/şovine/xenofobe. Nu sunt permise atacuri la persoană în subsolurile textelor, ele sunt exclusiv pentru comentarii, critică literară, păreri despre text, dezbateri, etc. În caz contrar, ele vor fi scose din baza de date, fără nici o explicaţie din partea AgentiadeCarte. ro