În luna aprilie, sunteți invitați la spectacolele de teatru din stagiunea UNATC „I.L.Caragiale”. Programul cuprinde mai multe producții Licență și Master și două premiere.
La toate spectacolele, intrarea este gratuită. Rezervări de locuri la: rezervari.unatc@gmail.com.
Licență
1 aprilie – „Camera albastră” , de David Hare ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
9 aprilie – „Camera albastră” de David Hare , ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
2 aprilie – „Treapta a 9-a” de Tom Ziegler, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
3 aprilie – „Treapta a 9-a” de Tom Ziegler, 2 reprezentații – ora 17 și ora 19.30, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
12 aprilie – „Treapta a 9-a” de Tom Ziegler, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
13 aprilie – „Treapta a 9-a” de Tom Ziegler, 2 reprezentații – ora 17 și ora 19.30, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
18 aprilie – „Treapta a 9-a” de Tom Ziegler , ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
19 aprilie – „Treapta a 9-a” de Tom Ziegler, 3 reprezentații – ora 11, ora 17 și ora 19.30, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
4 aprilie – „Incendii” de Wajdi Mouawad, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
5 aprilie – „Incendii” de Wajdi Mouawad, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
7 aprilie – „Incendii” de Wajdi Mouawad , ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
10 aprilie – „Incendii” de Wajdi Mouawad , ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
11 aprilie – „Incendii” de Wajdi Mouawad, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
14 aprilie – „Barbă albastră” de Dea Loher, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
15 aprilie – „Barbă albastră” de Dea Loher, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
16 aprilie – „Viață la puterea a 3-a” de Yasmina Reza, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
17 aprilie – „Viață la puterea a 3-a” de Yasmina Reza, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
24 aprilie – „Viață la puterea a 3-a” de Yasmina Reza, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala O. Cotescu
25 aprilie – „Vrăjitoarele din Salem” de Arthur Miller, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala I. Cojar
28 aprilie – „Vrăjitoarele din Salem” de Arthur Miller, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala I. Cojar
13 aprilie – „A douăsprezecea noapte” de W. Shakespeare, ora 19, Palatul Național al Copiilor, Sala I. Cojar; promoția 2015
11 aprilie – „Cu ușile închise” de Jean-Paul Sartre – premieră, ora 19.30, Platoul Ion Sava – UNATC
13 aprilie – „Cu ușile închise” de Jean-Paul Sartre, ora 19.30, Platoul Ion Sava – UNATC
10 aprilie – „Amadeus” după Peter Schaffer – premieră, ora 19, Sala Ileana Berlogea – UNATC (rezervări locuri la: 0741.090.897)
11 aprilie – „Amadeus” după Peter Schaffer, ora 19, Sala Ileana Berlogea – UNATC (rezervări locuri la: 0741.090.897)
Master
2 aprilie – „Trei (3) farse cu Pantalone” Commedia dell`Arte all`improvviso, ora 19, Sala Ileana Berlogea – UNATC
5 aprilie – „Trei (3) farse cu Pantalone” Commedia dell`Arte all`improvviso, ora 19.30, Sala Ileana Berlogea – UNATC
6 aprilie – „Trei (3) farse cu Pantalone” Commedia dell`Arte all`improvviso, ora 19.30, Sala Ileana Berlogea – UNATC
27 aprilie – „Trei (3) farse cu Pantalone” Commedia dell`Arte all`improvviso, ora 19, Sala Ileana Berlogea – UNATC
28 aprilie – „Trei (3) farse cu Pantalone” Commedia dell`Arte all`improvviso, ora 19, Sala Ileana Berlogea – UNATC
9 aprilie – „Conu` Leonida” de I.L. Caragiale, ora 19, Sala Atelier – UNATC
10 aprilie – „Conu` Leonida” de I.L. Caragiale, ora 19, Sala Atelier – UNATC